משפצים את הבית בקלות וב- 5 שלבים!
שאל
אותנו
X
שאל אותנו
קבלת תשובה עד 4 שעות
שעות מענה ימים א-ה בין השעות 9:00-17:00
משפצים את הבית בקלות וב- 5 שלבים!
צמד המילים שיפוץ הבית יכול לגרום להרבה כאב ראש להרבה אנשים. מה אם היינו אומרים לכם שאפשר לעשות את זה בקלות ובפשטות? הנה כמה טיפים הישר מהאדריכל גיל כהן.

צמד המילים שיפוץ הבית יכול לגרום להרבה כאב ראש להרבה אנשים. מה אם היינו אומרים לכם שאפשר לעשות את זה בקלות ובפשטות? האדריכל גיל כהן הוא איש מקצוע מנוסה שחי את התחום מעל 15 שנה ויודע כמה זה יכול להיות קשה ומעיק וכמה אנשים דוחים את הקץ ומעדיפים לחיות בתנאים שפחות מתאימים להם, ובלבד שלא יצטרכו להתעסק עם שיפוץ הבית. לפני כמה שנים הגה גיל לראשונה את האפשרות של מתן שירותי אדריכלות בצורה מקוונת, בדומה לתחומים רבים אחרים מתחומי החיים. כך הפך את הנושא של שיפוץ או שינוי פנים החלל לנגיש, נוח ולכזה שהלקוחות יכולים לתפעל בעצמם. גיל יודע כמה חשוב התכנון המקדים לפני תחילת פרויקט של שיפוץ ולכן עובדים בצוות תכנון אונליין אדריכלים מנוסים ומיומנים שמסייעים ללקוחות למצוא את התכנון המושלמם עבורם בכל שינוי או שיפוץ של הבית. אז איך עושים את זה בצורה הנעימה והחלקה ביותר? הנה כמה טיפים הישר מבית היוצר של גיל כהן.

1.     קביעת לוח הזמנים וסדר הפעולות

כאשר מדובר בפרויקט של שיפוץ הבית חייבים לעבוד על פי סדר ברור ומדויק. יש דברים שחייבים להתבצע לפני דברים אחרים ואין טעם לנסות בכוח לזרז את התהליך. באופן כללי, לדבריו של גיל, יש סדר שכדאי לדבוק בו והוא – הגדרת המשימות והמטרות של הפרויקט, קביעת התקציב שיכול לשמש לפרויקט, בחירת אנשי המקצוע שילוו את הלקוח בכל האספקטים המקצועיים, תכנון מעמיק והכנת סט תכניות ביצוע לקבלן העבודות, ביצוע העבודות עצמן על ידי הקבלן וסיום התהליך בכל עבודות הגמר הנדרשות.

 

שיפוץ דירה (סטודיו גיל אדריכלות)
2.     לבחור נכון את אנשי המקצוע

יש חשיבות אדירה לבחירה של אנשי מקצוע וספקים לא רק מנוסים ומיומנים אלא גם כאלה שיש איתם תקשורת טובה, כאלה שמבינים את משמעות הדברים בין המילים. בסופו של דבר הם אלה שיצטרכו להבין מה הלקוח רוצה בלי שהוא בעצמו יבין בדיוק מה טוב ונכון עבורו. לעיתים קרובות הלקוח מגיע עם החלטות וכיווני מחשבה מסויימים שלא אפשריים או לא מתאימים לצרכים שלו, וכאן בדיוק המקום של האדריכל לעזור לו להבין שדווקא כיווני מחשבה אחרים יכולים להיות עבורו טובים יותר.

3.     לקבוע תקציב מדויק ככל האפשר

אין זה פשוט להבין ולדעת מה תהיה העלות של פרויקט שיפוץ ולכן גם את זה צריך יהיה לקבוע בסיוע של אדריכל שיספק תכנון מושלם שמשקף את כל רצונותיו של הלקוח לפני שהוא יוצא להרפתקה. סט תכניות מהאדריכל הוא זה שידייק לו מה המשמעות של השיפוץ אליו הוא נכנס, אילו עלויות נלוות תהיינה לפרויקט, אלו עלויות עלולות לצוץ שלא היו צפויות בהתחלה ואיך אפשר לחסוך ככל האפשר במהלך השיפוץ.


 

4.     בחירת נכונה של הקבלן

הקבלן הוא זה שיהיה מנהל העבודה באתר ולכן הבחירה שלו חשובה ומהותית. ברוב המקרים האדריכל הוא זה שיכול להמליץ על קבלן שאיתו הוא עובד ומכיר את העבודות שלו. חשוב שהקבלן יקבל ויעבור על סט תכניות העבודה שהכין האדריכל לפני הצעת המחיר ובטח לפני תחילת העבודות וכמו בכל התקשרות עסקית אחרת, גם כאן חשוב לחתום על הסכם עבודה שיגן על שני הצדדים כך שיהיה ברור ומפורש מה כל אחד עושה ומה האחריות שמוטלת על כל אחד מהצדדים.

 


ררר
 

מטבח מודרני (סטודיו גיל אדריכלות)

5.     גמרים – הדבר שיגרום לשכנים שלכם לקנא

הגמר הוא בעצם כל מה שישפיע על המראה של הבית או של אזור השיפוץ אחרי שכל העבודות יסתיימו – גוון  הקירות, אריחי הריצוף וחיפוי חדרי הרחצה, עיטורי דקור על הקיר והתקרה, נגרות המטבח ובכלל, גופי התאורה ועוד. על מנת לקבל את ההחלטה על הגמרים צריך לפעול בשיתוף פעולה עם אנשי המקצוע על מנת שייתנו את הטיפים וההמלצות שהכי מתאימים ,על פי סט התכניות שהכין יחד עם האדריכל, הטעם האישי וההעדפות האישיות של הלקוח.גיל כהן, תכנון אונליין וסטודיו גיל אדריכלות

תגובות בפייסבוק